Strona gwna » Archiwum newsw » Serena Williams sprowadza na ziemi Viktori Azarenk

Wiadomoci ze wiata tenisa
Turnieje WTA: Serena Williams sprowadza na ziemi Viktori Azarenk
doda: Andrzej, 14.05.2012

style='border:1pxGrajca wietnie w tym sezonie Azarenka musiaa wczoraj przekn gorzk piguk, kiedy si okazao e o wiele bardziej utytuowana Amerykanka (ktra w tenisie osigna ju wszystko) jest dla niej kompletnie nieosigalna.

W pfinale Azarenka pokonaa po raz szsty w tym roku Agnieszk Radwask, znowu by to mecz bez historii, pewne i atwe zwycistwo Biaorusinki. Serena Williams miaa za to problemy z L. Hradeck. Czeszka pilnowaa swojego podania w pierwszym secie do tego stopnia, e trzeba byo rozgrywa tie-break, w nim Serena odleciaa na dwa mini breaki jednake Czeska bya to w stanie odrobi, kiedy jednak zwycistwo w tym secie byo blisko stremowaa si i oddaa pole Amerykance, ktra to bezwzgldnie wykorzystaa. Po przegranym secie Hradecka rozlunia si, narzekaa na kontuzj mini brzucha i wiedziaa, e nie uda jej si wygra dwch setw - std te druga partia zakoczya si szybko wynikiem 6:0 dla Sereny.

Fina by kontynuacj dobrej passy Sereny, szybko wygraa ona seta 6:1 by na pocztku drugiego od razu zdoby przeamanie. Azarenka nie mogc nic zdziaa zacza zachowywa si nieprofesjonalnie, rzucia rakiet o kort na tyle mocno, e ta niemale uderzya j w czoo. Amerykanka majc przeamanie w kieszeni oraz niesamowity serwis, ktry dawa jej punkt za punktem (cznie 14 asw) pozwolia Biaorusince by ta wygrywaa swoje podania. Set zakoczy si wynikiem 6:3 a cay mecz trwa godzin i cztery minuty. Serena, podobnie jak Rafael Nadal i Novak Djokovi krytykowaa niebiesk mczk oraz jako kortu, krytyka ta bya w peni uzasadniona, poniewa podczas turnieju pika wielokrotnie odbijaa si nieprzewidywanie co skutkowao prostymi bdami zawodnikw.