W związku z tym chcielibyśmy poinformować, że domena goldenset.pl jest obecnie na sprzedaż. Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem tej cennej domeny, zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem: sklep@goldenset.pl

Sklep tenisowy Wilson, Babolat, Head, Fischer, Volkl, Boris Becker, Dunlop, Prince, Yonex, Pacific, Dakine
Sporty letnie

Program Ochrony Kupuj±cych
Raty Santander w Goldenset

Professional SEO software

Strona gwna » Archiwum newsw » Podwjna obrona w Australian Open, Nadal wraca ju za tydzie

sprawdĽ status przesyłki »
Wiadomoci ze wiata tenisa
Australian Open: Podwjna obrona w Australian Open, Nadal wraca ju za tydzie
doda: Andrzej, 28.01.2013

style='border:1pxViktoria Azarenka obronia tytu po pokonaniu w sobot Na Li 4:6, 6:4, 6:3. Mecz by bardzo kontrowersyjny, poniewa to Chinka dyktowaa warunki, jednak borykaa si z kontuzj nogi, co z minuty na minuty coraz bardziej jej przeszkadzao. Na domiar zego w 3 secie wywrcia si i uderzya gow w kort - co spowodowao kolejn przerw w grze (wczeniej przerywano mecz kilka razy z rnych przyczyn). Azarenka miaa przeciwko sobie publiczno i wyranie ciko byo jej si odnale po wygraniu meczu. Biaorusinka od duszego czasu boryka si ze spor niechci ze strony fanw tenisa, jej oficjaln stron na Facebooku lubi zaledwie nieco ponad 200 tysicy osb (dla porwnania - Mari Sharapov ponad 9 milionw). Liderka rankingu poza bardzo dobr gr synie z kontrowersyjnych okrzykw na korcie, przez ktre "zdobya" sobie liczne grono antyfanw. Podobnie, a nawet jeszcze bardziej gono zachowuje si te Sharapov, Rosjance jednak jest to raczej wybaczane...

W finale panw Novak Djokovi pokona Andy Murraya 6:7, 7:6, 6:3, 6:2. Walka w tym meczu trwaa tylko dwa sety, ktre byy bez przeama i koczyy si w tie-breakach. Od 3 seta Nol dominowa nad coraz gorzej grajcym Szkotem. To trzecie z rzdu zwycistwo Serba w Australian Open i czwarte w historii (wygrywa te w 2008 roku, kiedy w pfinale rozgromi Rogera Federera wywoujc szok na arenie midzynarodowego tenisa). Po turnieju nieobecny Nadal wypad na pite miejsce w rankingu ustpujc pola Davidowi Ferrerowi. Dla Rafy utrata miejsca w pierwszej czwrce to spory cios, jednak naley pamita i po Wimbledonie nie gra on w turniejach - ma wic do odzyskania mnstwo punktw za drugie procze, wic na koniec tego sezonu przy pomylnym wiatrach znowu moe by wysoko w rankingu. Dla Hiszpana testem bdzie oczywicie Roland Garros, gdzie wygrywa ju 7 razy, poczwszy od 2005 roku z jedn przerw w 2009 roku. Nadal zapowiedzia swj powrt 4 lutego, wystpi w turnieju w Chile na mczce. 11 lutego zapisa si z kolei do kolejnego turnieju na mikkiej nawierzchni - w Brazylii. S to jedyne turnieje na tej nawierzchni o tej porze w kalendarzu ATP.

Tagi: Novak Djokovic, Andy Murray, Viktoria Azarenka, Na Li, Rafael Nadal,

Powrt do strony gwnej
© Copyright GoldenSet 2008-2018 Nasze sklepy: SnowSport.pl - SURFMIX.com - roooolki.pl - sklepKITE.pl - e-rwakulszowa.pl do góry