Strona gwna » Archiwum newsw » Wawrinka pokonuje kontuzjowanego Nadala, Na Li pokonuje Cibulkov

sprawdĽ status przesyłki »
Wiadomoci ze wiata tenisa
Australian Open: Wawrinka pokonuje kontuzjowanego Nadala, Na Li pokonuje Cibulkov
doda: Andrzej, 27.01.2014

style='border:1pxFina Pa to mecz w zasadzie bez historii, Cibulkova "stawiaa" si jedynie w pierwszym secie, w ktrym potrafia odrabia straty i doprowadzi do tie-breaku, ktry jednak przegraa do 3. W drugim secie Na Li robia ju co chciaa i nie oddaa ani jednego gema.

W finale Panw doszo do niespodzianki. Wawrinka rozpocz niesamowicie i wygra pierwszego seta 6:3, w drugiej odsonie meczu Rafael Nadal dozna kontuzji plecw i mecz wstrzymano, Hiszpan po powrocie z szatni przez kilka gemw w zasadzie nie gra - serwujc 120-140 km/h i musia odda drugiego seta z wynikiem 2:6. W trzecim secie Wawrinka zacz gra fatalnie, a Nadal nieco si oywi, co pozwolio Hiszpanowi na zwycistwo w secie 6:3. W trzecim secie zdezorientowany Wawrinka poczu jednak presj i zacz "przyciska" Nadala, Hiszpan zdoa si raz odama, ale jego sabe podanie doprowadzio do kolejnego przeamania, pniej swojego gema dooy Szwajcar, ktry wygra czwartego seta 6:3. Nie ulega wtpliwoci, i to Nadal przegra ten mecz przez kontuzj, poniewa Szwajcar po bardzo dobrym pierwszym secie, w pniejszych odsonach meczu prezentowa si le, zaliczajc niesamowit ilo niewymuszonych bdw. Gdyby nie kontuzja, Nadal prawdopodobnie spokojnie wykorzysta by saboci Stanislasa i sign po 14 tytu. Nie mniej jednak zwycistwo Wawrinki zostao okraszone ograniem Djokovica w 5 setach i zwycistwem nad Berdychem, wic w peni zasuy na triumf.

Wielki szlem potasowa nieco listy rankingowe. W rankingu ATP Wawrinka awansowa na 3 miejsce. Federer spad na 8 miejsce a Murray na 6. W rankingu WTA na 4 miejsce awansowaa Agnieszka Radwaska, na 13 wskoczya Cibulkova a na 19 (z 31) Eugenie Bouchard.

Tagi: Stanislas Wawrinka, Rafael Nadal, Na Li, Dominika Cibulkova,

Powrt do strony gwnej
© Copyright GoldenSet 2008-2018 Nasze sklepy: SnowSport.pl - SURFMIX.com - roooolki.pl - sklepKITE.pl - e-rwakulszowa.pl do góry