Strona gwna » Archiwum newsw » Juan Martin Del Potro detronizuje Federera w US Open

sprawdĽ status przesyłki »
Wiadomoci ze wiata tenisa
US Open: Juan Martin Del Potro detronizuje Federera w US Open
doda: Andrzej, 15.09.2009

JuanGrajcy rakiet WILSON K SIX.ONE 95 Juan Martin Del Potro nie by faworytem finau. Roger Federer wygrywa na Flushing Meadows nieprzerwanie od 2004 roku i w tym roku mia sign po 6 tytu z rzdu. Plany te jednak pokrzyowa waleczny Argentyczyk, ktra pomimo e bardzo le rozpocz mecz zdoa przechyli szal zwycistwa na swoj stron.

Pierwszy set pad upem Szwajcara, ktry zdoby przeamanie i pewnie wygrywa swoje gemy serwisowe. W rezultacie wygra set 6-3.

Drugi set rozpocz si podobnie jak pierwszy, Federer od razu zdoby przeamanie oraz swj gem serwisowy wychodzc na prowadzenie 2-0. Nastpnie obaj zawodnicy wygrywali swoje podanie, Del Potro prbowa przeama Szwajcara ale bez skutku. Przy stanie 5-4 Federer serwowa po drugi set. Ale zamiast seta straci swoje podanie. Set drugi zosta zakoczony w Tie-breaku, w ktrym nieoczekiwanie lepszy by Del Potro, wygrywajc go 7:5.

W trzecim secie Del Potro jako pierwszy przeama rywala, Federer umia jednak przeama rywala a dwukrotnie i to on zwyciy tego seta 6-4.

W czwartym secie rwnie Argentyczyk pierwszy przeama podanie przeciwnika, jednak i tym razem Federer umia odrobi straty. Set rozstrzyga si w Tie-breaku, w ktrym znowu lepszy by Del Potro, wygrywajc 7:4.

W pitym secie Del Potro dyktowa warunki. Przeama Federera i wygra dwa swoje podania - wychodzc na prowadzenie 3-0. Szwajcarowi udawao si broni swj serwis, ale nie by ju w stanie dokona przeamania. Przy stanie 5-2 Del Potro ponownie przeama coraz gorzej grajcego Szwajcara i tym samym wygra 5 set i cay mecz.

Wynik spotkania Del Potro - Federer 3-6, 7-65, 4-6, 7-64, 6-2.