Rakiety tenisowe, piłki, sklep head, wilson - Goldenset
Drodzy Klienci,
Z głębokim smutkiem informujemy, że sklep internetowy goldenset.pl zakończył swoją działalność. Dziękujemy Wam za lata wsparcia, które umożliwiły nam oferowanie najwyższej jakości produktów i usług.

W związku z tym chcielibyśmy poinformować, że domena goldenset.pl jest obecnie na sprzedaż. Jeśli jesteś zainteresowany nabyciem tej cennej domeny, zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem: sklep@goldenset.pl

Z poważaniem, Zespół goldenset.pl
Sklep tenisowy Wilson, Babolat, Head, Fischer, Volkl, Boris Becker, Dunlop, Prince, Yonex, Pacific, Dakine
Tenis
Squash
Rabaty
Info
Sporty zimowe
Sporty letnie

Program Ochrony Kupuj±cych
Raty Santander w GoldensetProfessional SEO software

Strona gwna » Pomoc Tenisowa » Dobr rczki

Dobr rczki

  zobacz też

Koszyk jest pusty
sprawdĽ status przesyłki »

Jak dobra rczk tenisow

Jeeli masz do dyspozycji rakiet tenisow to skorzystaj z drugiego sposóbu. Jeeli nie, wybierz pierwszy lub trzeci sposób.

Sposób 1 - dobr na podstawie wzrostu

Wzrost Rczka
Poniej 145cm (dzieci) G0
145-155cm G1
155-168cm G2
168-188cm G3
188cm-205cm G4
Powyej 205cm G5
Rozmiar G3 (lub L3 wg innych oznacze) to rozmiar standardowy, odpowiedni dla wikszoci dorosych mczyzn i kobiet. Dla osb niszych (poniej 170cm) na og dobrym rozmiarem jest G2 a dla osb wysokich (wzrost powyej 188cm) dobrym wyborem jest G4. Rozmiar G5 jest odpowiedni jedynie dla osb z bardzo duymi domi i bardzo wysokich (okoo 205 cm i wicej). Rakiety z rozmiarem G5 s bardzo rzadko dostpne na rynku, polscy dystrybutorzy sprztu sportowego bardzo rzadko oferuj modele z takim rozmiarem, jako i G4 mona powikszy do G5 po naoeniu grubszej owijki. Rozmiar G1 jest z kolei przeznaczony dla juniorw oraz drobnych i niskich kobiet (okoo 150cm wzrostu). Tabela po lewej przedstawia jaki rozmiar rczki powinnimy dobra w zalenoci od wzrostu przy zaoeniu, i donie mamy proporcjonalne w stosunku do wzrostu.

Sposób 2

Sprawd jak rczk ma rakieta na której bdziesz wykonywa test. Zap j tak ja na rynku powyzej. Jeeli Twój palec wskazujcy wsuwa si bez oporów i jednoczenie delikatnie si styka z drug doni to znaczy, e rozmiar rczki jest odpowiedni. Jeeli jest luz midzy palcem a doni to znaczy, e potrzebujesz mniejszy rozmiar rczki, jeeli palec jest uciskany to znaczy, e potrzebujesz wikszy rozmiar rczki.

Sposób 3


Rozmiar w calach Rozmiar w cm Rczka
4 10.16 G0
4 1/8 10.48 G1
4 1/4 10.80 G2
4 3/8 11.11 G3
4 1/2 11.43 G4
4 5/8 11.75 G5
Zmierz praw lub lew do (w zalenoci od tego, któr rk grasz) linijk w taki sposób jak na rysunku. Porównaj wynik z tabelk. Jeeli Twój pomiar mieci si pomidzy dwoma rozmiarami rczki - wybierz rozmiar mniejszy, jeeli rczka bdzie za wska to zwikszysz jej obwód uywajc grubszej owijki.
© Copyright GoldenSet 2008-2018 Nasze sklepy: SnowSport.pl - SURFMIX.com - roooolki.pl - sklepKITE.pl - e-rwakulszowa.pl do góry
krytyk filmowy