sprawdĽ status przesyłki »
Wiadomoci ze wiata tenisa
Turnieje ATP: Berdych pokonuje Murraya w Monte Carlo
doda: Andrzej, 20.04.2012

BerdychTomas Berdych w dzisiejszym meczu z Andy Murrayem (grajcym Radicalem MP) nie by oczywicie faworytem. Szkot, ktry od kilku sezonw jest okopany na pozycji nr 4 w mskim rankingu szuka kolejnych tytuw, ktre pozwoliyby mu si przybliy do trjki Djokovic-Nadal-Federer. Dzisiejszy mecz na pewno w dogonieniu czoowej trjki mu nie pomg.

W pierwszym secie Berdych mia a 7 szans na przeamania rywala, a Murray ani jednej. Szkot jednak by do koca uwany, co pozwolio mu upilnowa wszystkie 6 gemw, w ktrych serwowa. Aby rozstrzygn tego seta potrzebny by tie-break. W nim Murray okaza si solidniejszy, szybko odskoczy na prowadzenie, by ostatecznie wygra go 7:4.

W drugim secie szanse na przeamania znowu mia tylko Czech, tym razem jednak Andy nie by w stanie upilnowa swoich poda, dwa razy da si zama, przegra przez to seta 2:6.

Trzeciego seta lepiej rozpocz Berdych, od razu amic rywala. W drugim gemie Murray uzyska pierwsz w meczu szans na przeamanie rywala, ktr od razu wykorzysta doprowadzajc do remisu w secie 1:1. To jednak byo wszystko na co byo sta Szkota, Berdych ponownie go zama i spokojnie kontrolowa dwugemow przewag. Mecz skoczy si ponownym przeamaniem, Berdych wygra ostatecznie 3 seta 6:3.