sprawdź status przesyłki »
Wiadomości ze świata tenisa
Turnieje ATP: Djoković sięga po tytuł w Monte-Carlo
dodał: Andrzej, 22.04.2013

style='border:1pxKażda seria ma swój koniec, wczoraj Rafael Nadal musiał uznać wyższość Novaka Djokovica w Monte Carlo. Wcześniej Hiszpan wygrywał w Monako aż 8 razy. Wczorajszy mecz miał nieoczekiwany przebieg, rozpędzony Djok zaczął świetnie i wygrał 5 kolejnych gemów, miał też szansę na wygranie szóstego i zakończenie seta 6:0, jednak wtedy przebudził się Nadal, który zdołał obronić swoje podanie i raz odłamać, jednak przy stanie 2:5 Hiszpan ponownie "zaniemógł" i dał sobie odebrać własne podanie.

Drugi set to był pokaz wzlotów i upadków, Hiszpan przełamywał Djokovica i za każdym razem kiedy miał już seta na wyciągnięcie ręki - tracił swoje podanie. Ostatecznie więc zdecydował tie-break, a w nim Djoković dokończył dzieła, oddając Nadalowi tylko jeden punkt. Wynik i przebieg meczu to szok dla fanów Nadala. Król mączki przegrywający na swojej nawierzchni 2:0 to coś niecodziennego. Kolejny nowy tytuł dla Djokovica, to kolejne punkty dla tego zawodnika - obecnie ma ich aż 12500 i wyprzedza drugiego Murraya o 3750 oczek. Serbski dominator ma jednak jeszcze dużo szans by powiększyć ten dorobek - przed nim 3 kolejne szlemy, których rok temu nie wygrał. Pokonując Nadala w Monte Carlo Djok dał jasno do zrozumienia, że interesuje go tytuł Roland Garros. Novak nigdy nie wygrał w Paryżu, rok temu urwał jedynie seta Nadalowi w finale, teraz jednak ma "papiery" by tam zwyciężyć.