sprawdĽ status przesyłki »
Wiadomoci ze wiata tenisa
Turnieje ATP: Djokovi siga po tytu w Monte-Carlo
doda: Andrzej, 22.04.2013

style='border:1pxKada seria ma swj koniec, wczoraj Rafael Nadal musia uzna wyszo Novaka Djokovica w Monte Carlo. Wczeniej Hiszpan wygrywa w Monako a 8 razy. Wczorajszy mecz mia nieoczekiwany przebieg, rozpdzony Djok zacz wietnie i wygra 5 kolejnych gemw, mia te szans na wygranie szstego i zakoczenie seta 6:0, jednak wtedy przebudzi si Nadal, ktry zdoa obroni swoje podanie i raz odama, jednak przy stanie 2:5 Hiszpan ponownie "zaniemg" i da sobie odebra wasne podanie.

Drugi set to by pokaz wzlotw i upadkw, Hiszpan przeamywa Djokovica i za kadym razem kiedy mia ju seta na wycignicie rki - traci swoje podanie. Ostatecznie wic zdecydowa tie-break, a w nim Djokovi dokoczy dziea, oddajc Nadalowi tylko jeden punkt. Wynik i przebieg meczu to szok dla fanw Nadala. Krl mczki przegrywajcy na swojej nawierzchni 2:0 to co niecodziennego. Kolejny nowy tytu dla Djokovica, to kolejne punkty dla tego zawodnika - obecnie ma ich a 12500 i wyprzedza drugiego Murraya o 3750 oczek. Serbski dominator ma jednak jeszcze duo szans by powikszy ten dorobek - przed nim 3 kolejne szlemy, ktrych rok temu nie wygra. Pokonujc Nadala w Monte Carlo Djok da jasno do zrozumienia, e interesuje go tytu Roland Garros. Novak nigdy nie wygra w Paryu, rok temu urwa jedynie seta Nadalowi w finale, teraz jednak ma "papiery" by tam zwyciy.